Prośba o przetłumaczenie metryki slubu z j. rosyjskiego

Więcej
1 rok 2 tygodni temu #42824 przez Lech Konrad Powichrowski
Poszukuje wszelkich wiadomosci metrykalnych dotyczacych Agaty Wierzbinskiej, stanu wolnego, sluzacej, lat 27,  matki Jana Wierzbinskiego ur. w Poskwitowie 28.08.1865 (Akt. nr 56 par rz.-kat. Iwanowice).
Chodzi mi o miejssce jej urodzenia, nazwiska i imiona rodzicow.  Urodzila sie ok. 1838 roku, ale nie w parafii Iwanowice, gdzzie zreszzta zadnych Wierzbinskich / Wierzbickich / Wierzbow nie ma.
Przejrzalem skany par. Iwanowice od 1825 po 1862 (!) Sygn. 21/357/0/12-56
Podobnie ASC par. Wieclawice od 1828 po 1840, par. Goszcza od 1827 po 1844.

Wierzbinscy sa licznie odnotowani jako mieszczanie w Slomnikach od konca XVIII w. az po polowe XIX w., ale nie ma tam w aktach urodzenia zadnej Agaty.

Jszcze jeden trop w ASC par. Ogrodzieniec, gdzie w roku 1908 pod nr 87 w ksiedze zgonow figuruje Agata Wierzbicka, niestety nie ma skanow w AP Katowice. Ten trop podaje, bo syn Agaty, Jan Wierzbinski z aktu ur. 1865 ozenil sie w Ogrodziencu  w 1897 z Katarzyna z d. Karwa, a akt malzenstwa jest w metrykach kosciola Sw. Mikolaja w Kromolowie.

Jan Wierzbinski byl moim pradziadkiem, a prababcia Katarzyna byla corka Tomasza Karwy z Ogrodzienca (+1913), powstanca styczniowego z partii Langiewicza w bitwie pod Skala - potwierdzone przez wladze II RP, ktore wyplacaly wdowie po Tomaszu rente.

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie dotyczace mych poszukiwan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #43663 przez Ewa Karnawalska
  Prosze o przetlumaczenie metryki slubu moich dziadkow Jana Jozefa Karnawalskiego i Heleny Gołebiowskiej  z jezyka rosyjskiego. 

Załącznik janiIzonagoebiowskahelena.jpg nie został znaleziony


Ewa Karnawalska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #43668 przez Dorota KDorota
AM nr 150 / 1904 rok
Działo się w Warszawie w parafii Wszystkich Świętych 01/14.02.1904 roku o godz. 7 wieczorem. Oświadczamy, że w obecności świadków: Romana Karnawalskiego i Leopolda Karnawalskiego, urzędników, pełnoletnich, zamieszkałych: pierwszy w Warszawie, drugi w mieście Kielce; zawarto dzisiaj religijny związek małżeński między:
Janem Józefem dwóch iniom Karnawalskim – kawalerem, urzędnikiem wiedeńskiej kolei żelaznej, 30 lat, urodzonym w Rogowie powiatu pińczowskiego, synem żyjących Michała i Honoraty Przemyskiej małżonków Karnawalskich, zamieszkałym w Rogowie parafii Jeżów
i Heleną Gołębiowską – panną, przy matce, 20 lat, urodzoną w Mołczanach Guberni Żytomierskiej*, córką zmarłego Leonarda i żyjącej Bronisławy urodzonej Białkowska małżonków Gołębiowskich, zamieszkałą w Warszawie przy ulicy Zielnej pod nr 1412 w tutejszej parafii. Związek małżeński poprzedziły trzy ogłoszenia opublikowane w parafiach: Jeżów powiatu brzezińskiego, Św. Aleksandra w Warszawie i tutejszej, w dniach: 18/31.01, 25.01/07.02 i 01/14.02 tego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że przedślubna umowa między nimi zawarta nie była. Matka niewiasty dała pozwolenie na zawarcie tego związku małżeńskiego, pod czym podpisała się. Religijny obrzęd ślubu sprawowany przez ks. Antoniego Kukalskiego, administratora parafii Wiskitki powiatu błońskiego, w obecności ks. Wincentego Miechawicz, tutejszego wikarego, na podstawie pełnomocnictwa (po stronie panny młodej) udzielonego mu przez proboszcza parafii Jeżów, z tego dnia. Akt ten nowożeńcom i świadkom przeczytany, przez nich i nas podpisany.
* tak napisano, ale chyba coś tu się nie zgadza

Dorota
The following user(s) said Thank You: Ewa Karnawalska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #43669 przez Ewa Karnawalska
Replied by Ewa Karnawalska on topic Prośba o przetłumaczenie metryki slubu z j. rosyjskiego
Bardzo Pani dziekuje za tłumaczenie, poszukam gdzie leżą Mołczany.
Nastepna ważna rodzinna informacja zostanie dodana do drzewa genealogicznego rodziny.
Pozdrawiam serdecznie Ewa Karnawalska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie