Topic-icon Tłumaczenie z łaciny

1 miesiąc 3 tygodni temu #41441 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Witam. Cz mogę prosić o roztrzygnięcie i potwierdzenie , że dobrze myślę. Jest to potwierdzenie szlachectwa Wincentego i Jana Kantego Błeszyńskiego z Bulowic z roku 1782 ( Galicja ) z archiwum we Lwowie ( tylko część dokumentu ), Występuje tam Piotr, czy to oznacza, że Wincenty i Jan Kanty są z linii Piotra ( od piotra ), czy może coś innego. Nie musi Pan tłumaczyć całgo dokumentu , interesuje mnie tylko ta kwestia. Pozdrawiam i z góry dziękuję Honorata
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 3 tygodni temu - 1 miesiąc 3 tygodni temu #41443 przez Rafał Molencki
Szkoda, że widzę tylko wycinek, bo na dole fragmenciku jest nagłówek "Konkluzja". W tym strzępie dokumentu napisano, że Wielmożni Jan Kanty i Wincenty a Paulo z Błeszna Błeszyńscy, bracia rodzeni (z tych samych ojca i matki), synowie śp. Wielmożnego Antoniego z Błeszna Błeszyńskiego i wnukowie śp. Wielmożnego Piotra z Błeszna Błeszyńskiego, dziedzice dóbr we wsi Bulowice w Księstwie Zatorskim i Oświęcimskim zwracają się do niniejszego urzędu o wydanie im świadectwa szlachectwa.

1 miesiąc 2 tygodni temu #41452 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Panie Rafale dziękuję. Celowo nie dawałam wszystkich dokumentów, bo jak robię plik to jakość jest bardzo kiepska i tego jest sporo. Jest tam jeszcze jeden Błeszyński Mikołaj Józef, tylko nigdzie nie widzę jego rodziców, może to brat wspomnianego wcześniej  Wincentego lub Jana Kantego. Może żeby było prościej to prześlę link do tej strony. tylko trzeba mieć konto na family search ( u mormonów  ). Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję. . Honorata
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M...YX89?i=8&cat=1396487
Za tę wiadomość podziękował(a): Rafał Molencki

1 miesiąc 2 tygodni temu #41453 przez Rafał Molencki
Bardzo dziękuję! Nie wiedziałem, że te bogate akta potwierdzeń szlachectwa szlachty galicyjskiej z końca XVIII wieku i późniejsze uzupełnienia są dostępne online. Dotychczas przeglądałem je tylko albo na komputerach wewnętrznej sieci AGAD lub w Archiwum Bernardyńskim we Lwowie, a dzięki Pani będę je miał teraz pod ręką.
Przejrzałem całe (dość krótkie) dossier Mikołaja i faktycznie nie ma tam nic o jego rodzicach ani rodzeństwie. Gdyby jednak był rodzonym bratem Jana i Wincentego, zapewne wystąpiłby był o potwierdzenie razem z nimi. Przypuszczam, że raczej był ich kuzynem. Natomiast na kolejnych stronach dossier Jana i Wincentego wyrażone jest wprost potwierdzenie ich niewątpliwego szlachectwa z kilkoma różnymi atestatami.

1 miesiąc 2 tygodni temu #41457 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Panie Rafale. Cieszę się , że mogę na coś się przydać. Honorata

Czas generowania strony: 0,000 s.