Topic-icon Prośba do osoby bywającej w AP Kielce

4 lata 5 miesiąc temu #20142 przez mariusz (Mariusz Kolmasiak)
Niestety nie mogę w najbliższym czasie wybrać się osobiście do Archiwum Państwowego w Kielcach, a chciałbym dotrzeć do aktu zgonu Aleksandra Dobrzańskiego zmarłego 6 lipca 1888 roku w parafii Wrocimowice (akt nr 10). To mój praprapradziadek, którego szukałem od początków mojej przygody z genealogią, czyli od ładnych kilku lat. Dotąd w poszukiwaniach poruszałem się trochę po omacku, aż przypadkiem trafiłem na informację o jego akcie zgonu na stronie z indeksami akt metrykalnych. Nie jest to oczywiście nic pilnego i teoretycznie mógłbym poczekać na okazję, gdy będę mógł to sprawdzić osobiście. Jednak chyba każdy zajmujący się genealogią zna ciśnienie w takich przypadkach : )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 lata 5 miesiąc temu #20178 przez TomekSz1 (Tomasz Szyrmer)
Na razie archiwum w Kielcach ma do końca miesiąca przerwę.We wrześniu postaram się zrobić zdjęcie to je podeślę.
Pozdrawiam,
Tomek
The following user(s) said Thank You: mariusz (Mariusz Kolmasiak)

4 lata 5 miesiąc temu #20190 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
AP Kielce jest dostepne w sieci. Prosze wpisac w wyszukiwarce TGZC a znajdzie pan link do tej strony
The following user(s) said Thank You: mariusz (Mariusz Kolmasiak)

4 lata 5 miesiąc temu #20228 przez mariusz (Mariusz Kolmasiak)
Dziękuję za wskazówkę. Znalazłem kilka linków do różnych stron, ale niestety na żadnej z nich nie udało mi się odnaleźć poszukiwanej parafii. Prośba jest więc nadal aktualna, dlatego z góry dziękuję za życzliwą propozycję pomocy.
Pozdrawiam

4 lata 5 miesiąc temu #20233 przez elgra (Elżbieta z d. Cibińska)
Wrocimowic nie ma w searcharchives.pl/21#tabZasoby

Są sfotografowane w Genbazie.
Niestety Genbaza z przyczyn technicznych nie jest dostępna i nie wiadomo kiedy będzie.

Tak wiec proponowana pomoc Tomasza Szyrmer jest tymczasem chyba jedynym wyjściem.

4 lata 5 miesiąc temu #20256 przez beataszajda4 (Beata Szajda)
Genbaza już działa :)
Pozdrawiam. Beata
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: mariusz (Mariusz Kolmasiak), tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)

4 lata 5 miesiąc temu #20387 przez mariusz (Mariusz Kolmasiak)
Pani Beato, wielkie dzięki za życzliwe podesłanie poszukiwanego przeze mnie aktu : )

4 lata 5 miesiąc temu #20411 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
Poszukuje metryki slubu mojego przodka Teofila Olesinskiego i Jozefy (Marianny Jozefy z Kozminskich). Teofil byl ekonomem. Pierwsze ich dziecko ochrzczone bylo w parafii Kielce (Piaski) ok 1865 roku. Po akcie slubu ani sladu. Szukalem indeksami w Kielcach, ale nie znalazlem. Gdyby ktos z Panstwa przegladal te metryki i natknal sie na ten akt, to bede wdzieczny za pomoc. (Pozniej Teofil byl rzadca w majatku Chelmce)

Czas generowania strony: 0.212 s.