Topic-icon Osiedle Trzech Wieszczów

7 lata 9 miesiąc temu #13267 przez Ewa Trzcińska
Szukam osoby posiadającej wiedzę na temat budowy osiedla Trzech Wieszczów w Częstochowie - lata 1975-85, lub lokalizacji materiału archiwalnego odnośnie powyższego okresu.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 9 miesiąc temu #13273 przez Tadeusz Tarnowski
To Osiedle było budowane przez a obecnie jest w zarządzie Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Myślę, że wszystkie dane nt. osiedla powinny być w Zarządzie Spółdzielni Al.Armii Krajowej 1/3.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 9 miesiąc temu #13315 przez Krzysztof Łągiewka
W Almanachu Częstochowy z 2012 r. opublikowałem artykuł "Zarys historii dzielnicy 'Północ' w Częstochowie".
Dzielnica 'Północ' jak i osiedle Trzech Wieszczów były budowane w tym samym czasie. Sądzę więc że i źródła do tego tematu będą w większości te same.
Przede wszystkim ówczesna prasa: "Życie Częstochowy" oraz "Gazeta Częstochowska". Komuniści często i chętnie nagłaśniali propagandowo wznoszenie nowych osiedli. Roczniki tych gazet znajdują się w bibliotece publicznej w Częstochowie. W archiwum państwowym w Częstochowie sprawdzić zespoły: Biuro Planowania Przestrzennego w Częstochowie, Urząd Miejski w Częstochowie. Proszę też zajrzeć do książki: Częstochowa: dzieje miasta i klasztoru Jasnogórskiego T.4 i tam sprawdzić co piszą na temat budowy osiedla Trzech Wieszczów i na jakie źródła się powołują.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 9 miesiąc temu #13333 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
ulica Słowackiego zasiedlana była już w roku 1953 (listopad)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 9 miesiąc temu #13335 przez Andrzej Kuśnierczyk
Przypadkowo bylem świadkiem oglądania wszystkich planów zabudowy dzielnicy Trzech Wieszczów. Oczywiście w Archiwum Państwowym w Częstochowie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.