Topic-icon Augustynowicz

7 lata 11 miesiąc temu #11172 przez Barbara Kazimierska
Dobry wieczór!
Poszukuję aktu urodzenia Mariana Augustynowicza ojca m. in. Petronelli. Dziękuję. Basia

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 4 miesiąc temu #14229 przez Agata Chair
Replied by Agata Chair on topic Augustynowicz
Nie wiem, czy ta informacja w czymś pomoże, ale nazwisko Augustynowicz często pojawia się w aktach metrykalnych z Przystajni.

7 lata 4 miesiąc temu #14407 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Augustynowicz
To nazwisko również pojawia się w Oleśnie.

7 lata 4 miesiąc temu #14410 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
Pani Barbaro, czy jest Pani pewna, że chodzi o Mariana Augustynowicza? Dosyć dobrze orientuję się w rodzinie Augustynowiczów (to moi przodkowie). Córkę Petronellę miał Marcin Augustynowicz żonaty z Marianną Jelonek. Wie Pani, dziś trafiłem na akt zgonu Petronelli i początkowo imię jej ojca też odczytałem jako Marian.

Moje informacje:

Marcin Augustynowicz urodził się w Borze ok. 1798 roku jako syn Alexego i Marianny z Kardasów. Zmarł w Dąbrowie 19.02.1885. Miał liczne potomstwo, a jego córka Petronella 21 kwietnia 1818. W wieku 15 lat wyszła za mąż za Jakuba Brodziaka, a w 1857 jako wdowa poślubiła Józefa Rabędę. Zmarła 11 kwietnia 1858 roku.

Być może pomogłem?

7 lata 4 miesiąc temu #14414 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Augustynowicz
Witam serdecznie, oczywiście- chodzi o Marcina Augustynowicza, który był ojcem Petroneli, a matką Marianna Jelonkówna, a Petronela miała męża Jakuba a ich córka była Anna Brodziak (mężem Anny Brodziak był Józef Bejm - to są moi pradziadkowie.
Panie Michale, bardzo, bardzo Pan mi pomógł. I proszę o jeszcze. Parę dni mnie nie było dlatego nie odpisywałam i dziękowałam wcześniej. Serdeczności. Basia

7 lata 4 miesiąc temu #14417 przez Michał Urbaniak
Pani Barbaro, w takim razie jesteśmy spokrewnieni!

Z tego wynika, że pani praprapradziadkiem był Marcin Augustynowicz. Z kolei moim prapraprapradziadkiem był jego brat Jan Augustynowicz.
Bardzo się cieszę z tego odkrycia. Mam dosyć rozbudowane drzewo rodziny Augustynowiczów na Myheritage. Zaraz napiszę do pani prywatną wiadomość ze szczegółami.

Mam też dużo dokumentów o naszych wspólnych przodkach - rodzicach i dziadkach Marcina i Jana Augustynowiczów.

Pozdrawiam serdecznie
Michał.

7 lata 4 miesiąc temu #14418 przez Michał Urbaniak
Nie wiem, czy Pani wie, że Marcin Augustynowicz i Jan Augustynowicz - bracia, poślubili dwie siostry - Marcin - Mariannę Jelonek, a Jan - Katarzynę. Nasze pokrewieństwo jest zatem podwójne:)

7 lata 4 miesiąc temu #14419 przez Michał Urbaniak
Mam jeszcze pytanie - czy udało się Pani zdobyć akt urodzenia Marcina Augustynowicza? Ja jeszcze do niego nie dotarłem. Za to w załączniku przesyłam akt zgonu ojca Marcina - Aleksego.
Załączniki:

7 lata 4 miesiąc temu #14420 przez Michał Urbaniak
Zerknąłem do swojego drzewa - z innych ciekawostek - pani pradziadek Jakub Brodziak miał najpierw żonę Zofię, która zmarła 15 kwietnia 1828 roku. Ślub z Petronellą wziął w 1833 - panna młoda miała tylko 15 lat. Petronella owdowiała w 1855, a dwa lata później wyszła za mąż za Józefa Rabendę. Zmarła w pięć miesięcy po drugim ślubie, była dosyć młoda, nie miała jeszcze 40 lat.

7 lata 4 miesiąc temu #14421 przez Barbara Kazimierska
Suuper, o Zofii wiem, że była jego pierwszą żoną . Rodzicami Jakuba Brodziaka był Franciszek i Małgorzata Wręczycka. Pozdrowienia - do jutra. Basia

7 lata 4 miesiąc temu #14422 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Augustynowicz
Moze i ta informacja, sprzed stu lat, przyda sie. Znalazlam ja przypadkowo, czytajac "Goniec Czestochowski" z 23 czerwca 1914 r., N° 170:

We wsi Dabrowa w gm. Przystajn piorun uderzyl w dom mieszkalny, kryty sloma, Pawla AUGUSTYNOWICZA. Dom ten, ktory byl asekurowany na 660 rb. splonal doszczetnie.

7 lata 4 miesiąc temu #14424 przez Michał Urbaniak
To bardzo ciekawe! Pewnie nie dojdziemy do tego, którego Pawła Augustynowicza dotyczy. Ja mam w drzewie trzech:

Najstarszy był bratem mojego przodka i zmarł w 1862 roku. Jeden z jego wnuków również nazywał się Paweł Augustynowicz i urodził się w 1867 w Dąbrowie, jako syn Adama. Jeszcze mam w drzewie Pawła Balcera Augustynowicza urodzonego w 1862 roku, syna Franciszka i Ludwiki z Rudzkich.

Pozdrawiam.

7 lata 3 miesiąc temu #14515 przez Maria Marta Kucharska
Replied by Maria Marta Kucharska on topic Augustynowicz
Witam,
W moim drzewie rowniez widnieje Petronela Augustynowicz ur. 20.03.1873r w Dąbrowie corka Rozalii z Andrysiaków (47 lat) i Konstantego Augustynowicza ( lat 47 lat) .Przy zgloszeniu narodzin obecny był Paweł Brodziak lat 34 i Łukasz Brodziak lat 50 rolnicy z Dąbrowy . Rodzicami chrzestnymi byli Marianna Augustynowicz z Boru i Franciszek Paprotny
Petronela Augustynowicz była druga zona mojego pradziadka Idziego Parkitnego
Pozdrawiam Martucha

7 lata 3 miesiąc temu #14517 przez Michał Urbaniak
Marto, jesteś pewna, że matką była Rozalia z Andrysiaków? Ja mam w drzewie Konstantego i on był żonaty z Rozalią z Parkitnych.

7 lata 3 miesiąc temu #14518 przez Maria Marta Kucharska
Replied by Maria Marta Kucharska on topic Augustynowicz
p. Michale ,
Tak wynika z aktu urodzenia (nr 38 Dąbrowa)

7 lata 3 miesiąc temu #14526 przez Barbara Kazimierska
Michał, przecież rodzicami Petroneli Augustynowicz była Marianna Jelonek i Marcin Augustynowicz. Czy ja mówię o kimś innym??Basia

7 lata 3 miesiąc temu #14529 przez Michał Urbaniak
Tak, Petronelli, o której Ty mówisz jak najbardziej. Ale Petronella to popularne w tamtych czasach imię. W rodzinie Augustynowiczów było ich parę, choć trudno mi zlokalizować tę, o której pisze p. Marta.

7 lata 3 miesiąc temu #14530 przez Michał Urbaniak
Pani Marto, trzeba zwrócić uwagę na jedną kwestię:) Urodzenie Petronelli zgłaszali sąsiedzi. Cóż, oni się mogli zwyczajnie pomylić z nazwiskiem panieńskim Rozalii. Takie rzeczy w aktach się zdarzają:)

7 lata 3 miesiąc temu #14531 przez Michał Urbaniak
P. Marto, chyba coś znalazłem. Wygląda na to, że Konstanty Augustynowicz po śmierci Rozalii z Parkitnych ożenił się z Rozalią z Jędrysiaków (raczej nie Andrysiaków, to nazwisko nie zdarzało się w Przystajni). Sądzę, że mówimy o tej samej osobie.

Pozdrawiam.

7 lata 3 miesiąc temu #14534 przez Michał Urbaniak
www.szukajwarchiwach.pl/8/116/0/2/114/sk...ICSJxBfaTBRsClmKt2hQ

Według tego aktu Konstanty był żonaty z Rozalią z Andrysiaków (inaczej Jędrysiaków). Tak, na pewno mówimy o tej samej osobie, a zatem pani Marto jesteśmy spokrewnieni - czy raczej spowinowaceni przez małżeństwo:)

7 lata 3 miesiąc temu #14536 przez Michał Urbaniak
W 1857 urodziła się Anna Augustynowicz, córka Konstantego i Rozalii z Parkitnych:

www.szukajwarchiwach.pl/8/116/0/2/108/sk...OL5IJbOb2HffQlwm1cYQ

Następne dziecko Konstantego było już z Rozalii z Jędrysiaków/Andrysiaków.

7 lata 3 miesiąc temu #14538 przez Michał Urbaniak
Przejrzałem akta. Nie umiem znaleźć ani aktu zgonu Rozalii Augustynowicz z Parkitnych, ani aktu ślubu Konstantego Augustynowicza i Rozalii z Jędrysiaków/Adnrysiaków.

Czas generowania strony: 0,000 s.