par. Będzin par. Czeladź

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #40339 przez Michał Lubowiecki
Orientuje się ktoś, gdzie są dostępne akta zgonu lub min. indeksy zgonów z lat 1880-1890 z par. Będzin (dla wsi Dąbrowa)?

Jeśli ktoś również wie cokolwiek nt. małżonków Jana Krauze i Anny Tomeckiej zam.w Pogoni par. Czeladź w 1882 r. (rok ur. ich wspólnego-prawdopodobnie jedynego dziecka), z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #40342 przez Tadek Kowalski
Witam!
W AP Katowice w wersji książkowej masz do roku 1883, natomiast w wersji cyfrowej na komputerze dostępne lata 1820-1900.
Pozdrawiam!
Tadek

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #40344 przez Barbara Piaskowska
Skany z par. Będzin są dostępne tutaj (trzeba być zalogowanym) www.familysearch.org/search/image/index?...58501%3Fcc%3D2115410 
Indeksy są dostępne tutaj: geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&lang=pol&w=12sl 

pozdrawiam,
B.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #42138 przez Wojciech Zarzycki
Witam Michale,
moja bezpośrednia rodzina ze strony matki to ... pochodzący z Pogoni Tomeccy :)
Najstarsza w pełni zarchiwizowana osoba to Antoni Tomecki ( 1770-1831 ) ożeniony z Teklą Kokot.syn na 90% Stanisława Tomeckiego.
Niestety żadnej Anny Tomeckiej pasującej latami do poszukiwanej przez Ciebie nie znalazłem .
Podaję link do mojego drzewa na FamilySearch ... może coś wpadnie Ci w oko - bo to, że to ta sama rodzina to niemal pewne :)
www.familysearch.org/tree/pedigree/portrait/G786-ZQK
pozdrawiam
Wojtek Zarzycki

WojtekZ

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #42140 przez Barbara Piaskowska
Witam serdecznie,
również w moim drzewie są Tomeccy, przodkowie bezpośredni. Antoni Tomecki i Tekla z d. Kokot, to również i moi przodkowie bezpośredni.
Również mam Annę Tomecką (przodek już "pośredni"), córkę Jakuba i Katarzyny z d. Rzeźniczek (Jakub był synem Antoniego).

Wojciechu, bardzo chętnie dowiem się, z której strony sa Twoi krewni :) U mnie Kacper Radko.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #42149 przez Anna Chmielowska
parafia Będzin jest zindeksowana w genetece, niemal w całości. Akta są w AD Częstochowie .i ciągle jest do nich dostęp.
Anna

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu #42277 przez Wojciech Zarzycki
Barbara - Kacper Radko czyli mąż Magdaleny? No to jesteśmy blisko ... Jej brat Kazimierz Tomecki to mój bezpośredni prapradziadek. Praziadek To Piotr a dziadek Edward. Niestety jego córkę a moją mamę pochowałem 3 dni temu :(
Pozdrawiam z Torunia

WojtekZ

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu - 1 rok 4 miesiąc temu #42284 przez Barbara Piaskowska
Wojciechu, bardzo mi przykro, wyrazy współczucia. 

Tak, Magdalena z d. Tomecka Radko (Rotko / Ratko... wiele oboczności), córka Kacpra Tomeckie i Marianny z d. Kuś. O Mariannie niewiele znalazłam, jedynie, że urodziła się najprawdopodobniej z Siemoni w około 1814 roku, córka Macieja i Barbary (z domu prawdopodobnie Hetman?).
Ostatnia1 rok 4 miesiąc temu edycja: Barbara Piaskowska od.

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu - 1 rok 4 miesiąc temu #42285 przez Wojciech Zarzycki
Barbaro, dziękuję ...
Jeżeli chodzi o Mariannę Kuś, Kacpra i jego 12 rodzeństwa Tomeckich to pod tym linkiem jest prowadzone przeze mnie drzewo Tomeckich tam masz wszystkie metryki ( urodzenia , małżeństwa i zgonu ) do wyboru do koloru ...
www.familysearch.org/tree/pedigree/portrait/LK95-JZ4
Musisz być zalogowana na FamilySearch żeby to oglądać ( jest dożywotnio bezpłatne ) ...
6 lat mojej pracy.
Jesteś krewną Jacka, Jana, Marianny, Jyefa, Wojciecha czy Stanisława Radko ?
Wszyscy tam są :)

WojtekZ
Ostatnia1 rok 4 miesiąc temu edycja: Wojciech Zarzycki od.

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu #42286 przez Barbara Piaskowska
Bardzo Ci dziękuję za link, zaraz będę odkrywać, to co mi jeszcze nie jest znane. Napiszę do Ciebie na pw. odnośnie krewnych.
Pozdrawiam serdecznie

Więcej
1 rok 4 miesiąc temu #42289 przez Wojciech Zarzycki
Miłego szukania i odkrywania,
jak będziesz miała jakieś pytania ( też techniczne ) pisz ...
najlepiej na mail ( bo tutaj czasami przez miesiące nie zaglądam )
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojtek

WojtekZ

Czas generowania strony: 0,000 s.