Topic-icon Szukam zapisu urodzenia, Sw Tomasza w Sosnowcu, 1914

8 miesiąc 3 tygodni temu #37537 przez Barb Grajewski
Znalazłem akt urodzenia zindeksowany w bazie danych geneteka.genealodzy.pl. Jest tylko nazwisko dziecka, a na liście nie ma żadnych rodziców. Podejrzewam, że to dziecko może być siostrą mojej matki, która zmarła jako dziecko. Nie mogę znaleźć skanów dla parafii na ten rok, ale może ktoś tutaj ma sposób, aby je zobaczyć? Jestem w USA. Rekord, którego szukam, to Krystyna Manko, urodzona w 1914 r., Akt 163, u św. Tomasza apostoła w Sosnowcu. Oto link do rekordu:  geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...te=1910&to_date=1950

Rodzice powinni być Wanda Janina i Józef.
Dziękuję za pomoc!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 3 tygodni temu #37538 przez Hanna Hofman-Polańska
z informacji wynika,że akta są w USC w Sosnowcu jeżeli jeszcze nie przekazano do Archiwum w Katowicach.
Proszę zadzwonić do USC Sosnowiec i zapytać.Jak są ,można bez problemu zamówić.Ja tak już załatwiałam metryki z parafii Sw.Tomasza.Narazie tej parafii nie udostepnionej w internecie.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 3 tygodni temu #37539 przez Barb Grajewski
Będę musiała do nich napisać. W geneteka nie ma danych adresowych, mówi tylko „Urzad stanu cywilnego”. Myślę, że adres to „ul. Aleja Zwycięstwa 2041-200 Sosnowiec "?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 3 tygodni temu - 8 miesiąc 3 tygodni temu #37540 przez Rafał Molencki
W tym tygodniu byłem w Archiwum Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie i wiem, że te akta są na pewno jeszcze w parafii św. Tomasza na Pogoni (pierwopis). Wtóropis powinien być w USC w Sosnowcu przy Alei Zwycięstwa 20.

From what they told me in the diocese archive last Thursday the St. Thomas records are still available in the parish office, so you can try and contact them if the other solution fails  ( www.tomasz.sosnowiec.pl/index.php?option...icle&id=74&Itemid=32 ). The other copy should be in Urząd Stanu Cywilnego - you can email them:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  and the request form is available online:  bip.um.sosnowiec.pl/Article/id,6803.html    Just fill it up. Good luck!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.