Poszukuję ksiąg metrykalnych Parafii Łęka (Dąbrowa G.) oraz Giebło

Więcej
3 lata 6 dni temu #37373 przez Jakub Sz
Witam,  Poszukuję ksiąg metrykalnych Parafii Łęka (Dąbrowy Górniczej)
Nie jestem pewien pod jaką parafię podlegała Łęka (dzisiejsza dzielnica Dąbrowy Górniczej) przed rokem 1909, ponieważ w tym  roku wybudowano tu kościół i późniejsze metryki były tam przechowywane, jednak co z wcześniejszymi księgami? Może ktoś się orientuje jaki kościół w Dąbrowie wówczas obejmował tą wieś?  Czy są gdzieś zditalizowane księgi z któregoś z  kościołów w Dąbrowie Górniczej?

Poszukuję również parafii Giebło obok Kroczyc/Pilicy 

Niestety w szukaj archiwach nie ma ani jednego skanu z tych parafii, a na genealodzy.pl nikt nawet o tych parafiach nie wspominał (chyba, że coś przeoczyłem) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 dni temu #37375 przez Regina B.
Dzień dobry.
Zespół 1118 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Sławków - AP Katowice.
Brak skanów na szukaj....
Pozdrawiam, Ina
Za tę wiadomość podziękował(a): Jakub Sz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 dni temu #37383 przez Wisdom
Z moim poszukiwan aktow par Slawkow, do ktorej nalezala Leka dowiedzialam sie, ze sa wlasnoscia kosciola i tam wlasnie sa przechowywane. Nie pozostaje nic innego niz wizyta. Mam zamiar to zrobic podczas nastepnej wizyty w kraju.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jakub Sz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 dni temu #37384 przez Jakub Sz
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czyli rozumiem, że duplikaty powinny znajdować się w AP Katowicach i tam się udać?

Jeśli chodzi o kościoły to niestety nie mam szczęścia, tam gdzie chciałbym dostać wgląd do metryk mówili, że nikt mi nie udostępni ze względu na ich stan  . 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 dni temu #37409 przez Wisdom
geneteka.genealodzy.pl/index.php?rid=643...sl&op=gt&ordertable=0,%22asc%22],[1,%22asc%22],[2,%22asc%22&searchtable=&rpp1=100&rpp2=50

Prosze sprawdzic powyzszy link. Wlasnie dzisiaj go znalazlam. Mam nadzieje, ze pomoze w poszukiwaniach. Ja znalazlam swojego potomka. Pozdrawiam, Eva

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 2 dni temu #37423 przez Jakub Sz
Niestety, ale już tam zaglądałem,  poszukuje lata 1880, a dopiero potem mógłbym szukać dalej wstecz   

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 2 dni temu #37427 przez Wisdom
Archiwum parafii Slawkow... czytalam, ze ksiadz przetrzymuje akta w szafie .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #37450 przez Anna Chmielowska
Łęka była w parafii Sławków. Na stronie Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego pod hasłem księgi metrykalne jest informacja,że pracę nad tą parafią koordynuje Pani Jolanta Palucha-Sikora. Niestety Pani odsyła do Pana który coś tam indeksuje..Ja zaczęłam indeksować z akt przekazanych przez Panią Jolantę która równocześnie stwierdziła,że nie jest t.o
do publikacji. Mam rok 1820 i Małżeństwa z 1873 r. Akta są w AP Katowice i stamtąd dostałam akty .Moje nazwiska z tej parafii
to ( Skupień) Skupiński,Łabęcki i Elżanowski. Anna
Za tę wiadomość podziękował(a): Jakub Sz, Jędrzej Gryko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #40853 przez Anna Chmielowska
Już część Sławkowa jest w Genetece..
Anna
Za tę wiadomość podziękował(a): Jędrzej Gryko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #41779 przez Jędrzej Gryko
Pani Anno,

Przede wszytkim pragnę Pani bardzo podziękować za wielką i pożyteczną pracę nad indeksacją Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Wielu moich przodków wywodzi się ze wsi Okradzionów przynależącej przez wiele wieków do tamtejszej parafii i korzystam z Pani dzieła.

Dzięki przygotowanej przez Panią aktualizacji indeksów UMZ 1853-1857 w genetece z 9 lutego 2021 r. udało mi się "odnaleźć" poszukiwane przeze mnie zdarzenie metrykalne: urodzenie mojego prapradziadka Marcina Lekkiego (w Pani zapisie jest to "Leki" przez jedno "k"). Według odnalezionego indeksu Marcin Leki, syn Kaspera Lekiego i Elżbiety Sztuki, urodził się dnia 29 października 1853 r. w Okradzionowie (akt Nr 151/1853).

Już następnego dnia złożyłem w Archiwum Państwowym w Katowicach zamówienie na usługę reprograficzną polegającą na zeskanowaniu wskazanego aktu, który powinien znajdować się w zespole pn. "Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Sławków" (urodzenia 1826-1912), sygn. 12/1118/0.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na moje zamówienie, w którym Zastępca Dyrektora AP w Katowicach poinformował mnie, że "[...] w pomocach ewidencyjno-informacyjnych do zespołu nr 12/1118 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Sławków nie odnaleziono aktu urodzenia Marcina Lekiego (Lekkiego)".

Przyznam, że jestem zaskoczony i zawiedziony otrzymaną informacją z AP w Katowicach. Moje hipotezy co do przyczyny zaistniałej sytuacji są następujące:
  1. w indeksach przygotowanych przez Panią jest błąd i w ksiedze urodzeń z 1853 r. nie ma aktu urodzenia Marcina Lekiego;
  2. Archiwum Państwowe w Katowicach udzieliło nierzetelnej i wprowadzającej w błąd informacji (np. wskutek niechlujstwa archiwisty prowadzęgo sprawę mojego zamówienia);
  3. zespół nr 12/1118/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Sławków przechowywany przez Archiwum Państwowe w Katowicach różni się od materiału źródłowego, w oparciu o który przygotowywała Pani indeksy.
Hipotezę pierwszą odrzucam, ponieważ trudno mi uwierzyć w Pani błąd polegający na tak daleko posuniętej zbieżności z danymi mojego przodka (zgadza się Okradzionów jako miejsce urodzenia oraz wytypowany przeze mnie wcześniej przybliżony rok urodzenia, imię i nazwisko matki, imię ojca, a także oczywiście imię i nazwisko samego poszukiwanego krewnego). Odrzucam na razie również hipotezę drugą, bo dotychczas moje zamówienia na usługi reprograficzne były przez AP w Katowicach realizowane rzetelnie i nie mam podstaw do zarzucania nierzetelności.

Hipoteza trzecia bierze się natomiast z treści komunikatu z 2017 r. udostępnionego na stronie internetowej Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego , w którym poinformowano, że MTG dysponuje fotokopiami ksiąg metrykalnych z lat 1720-1914 wykonanymi w Parafii w Sławkowie w latach 2014-2015. Według MTG "zasób jest unikalny, niedostępny w archiwach państwowych i kościelnych, w związku z tym nie doczekał się dotąd opracowania i publikacji w sieci".

Będę wdzięczny za Pani podpowiedź jaka może być przyczyna opisanej sytuacji.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #41784 przez Tadek Kowalski
Witam!
Jędrzeju! Wydaje mi się, że postawiłeś słuszną hipotezę. Możliwe, że w aktach metrykalnych (o czy wspomina komunikat MTG) chrztów będzie ten akt, natomiast nie będzie go w ASC urodzeń w AP Katowice. Zdarzają się też rozbieżności miedzy pierwo- a wtóropisamy ksiąg ASC. Niektóre parafie prowadziły typowe księgi metrykalne (łacińskie) nawet do lat 1870-tych, inne prowadziły również swoje "prywatne" polskojęzyczne odpowiedniki - obrócz obowiązkowych ksiąg aktów stanu cywilnego. Nie wiem na czym miała polegać unikalność ksiąg z parafii ze Sławkowa.
Mam nadzieję, że Anna rozwieje te wątpliwości. Tylko, jeżeli spojrzymy 2 wpisy powyżej - to Anna powołuje się na AP Katowice.
Proponuję Ci przedzwonić do AD w Będzinie i zorientować się co oni tam mają ze Sławkowa.
Pozdrawiam!
Tadek
Za tę wiadomość podziękował(a): Jędrzej Gryko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #41799 przez Jędrzej Gryko

Jędrzeju! Wydaje mi się, że postawiłeś słuszną hipotezę. Możliwe, że w aktach metrykalnych (o czy wspomina komunikat MTG) chrztów będzie ten akt, natomiast nie będzie go w ASC urodzeń w AP Katowice. [...]

Panie Tadeuszu,

Dziękuję Panu za podzielenie się wiedzą.

Przyznam szczerze, że jako genealog-amator do tej pory utożsamiałem ze sobą dawne akty stanu cywilnego oraz dawne wyznaniowe księgi metrykalne. Zakładałem, że mówiąc o dawnych kościelnych księgach metrykalnych oraz dawnych aktach stanu cywilnego mamy co do zasady na myśli to samo (inaczej, niż współcześnie, gdy rozdział Kościoła oraz Państwa jest wyraźny w zakresie rejestracji stanu cywilnego). Myślałem, że wyznaniowe księgi metrykalne - poza ich funkcją religijną - były zarazem odpowiednikiem współczesnych ksiąg stanu cywilnego, służąc do rejestracji podstawowych zdarzeń wpływających na stan cywilny człowieka: urodzeń, małżeństw i zgonów.

Zdarzają się też rozbieżności miedzy pierwo- a wtóropisamy ksiąg ASC. Niektóre parafie prowadziły typowe księgi metrykalne (łacińskie) nawet do lat 1870-tych, inne prowadziły również swoje "prywatne" polskojęzyczne odpowiedniki - obrócz obowiązkowych ksiąg aktów stanu cywilnego.


Nie wiem czy prawidłowo interpretuję Pana wypowiedź, więc dopytam: czy dawne wyznaniowe księgi metrykalne mają status pierwopisu wobec dawnych ksiąg ASC, które są wtóropisami? Można w tym przypadku mówić o takiej regule czy należy to oceniać ad casum, w zależności od badanego obszaru genealogicznego? 

Nie wiem na czym miała polegać unikalność ksiąg z parafii ze Sławkowa.
Proponuję Ci przedzwonić do AD w Będzinie i zorientować się co oni tam mają ze Sławkowa.
Pozdrawiam!
Tadek

Telefonowałem wczoraj do Archiwum Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie i otrzymałem ustną informację, że w posiadanych przez nich zasobach są księgi z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie tylko dla następujących przedziałów lat:
  • od 1826 do 1868 r. - księga urodzeń/chrztów;
  • od 1826 do 1862 r. - księga małżeństw;
  • od 1826 do 1869 r. - księga zgonów.
Wyżej wymieniony zasób dopiero w ciągu ostatnich kilku lat przeniesiono do Archiwum Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie z Archiwum Diecezjalnego w Kielcach (w związku z powołaniem tego pierwszego w 2015 r.), natomiast pozostałe księgi ze Sławkowa nadal nie zostały przekazane do Archwium (stan na 25 lutego 2021 r.). Pozostają one wciąż w posiadaniu Parafii w Sławkowie pomimo tego, że zarządzenie Biskupa Sosnowieckiego w sprawie gromadzenia zbiorów Archiwum Diecezji Sosnowieckiej z 2 października 2015 r. nakazuje parafiom przekazywać w obowiązkowy depozyt do Archiwum księgi i starsze archiwalia, których nie używa się podczas bieżącego działania kancelarii parafialnej, znajdujące się w posiadaniu parafii a wytworzone przed 1939 r., tj. księgi metrykalne (ochrzczonych, małżeństw, zmarłych, pierwszej komunii i bierzmowanych) oraz wszelkiego rodzaju dokumenty i druki.

W komunikacie Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego z maja 2017 r.  (powtórzonym na forach genalogicznych przez członków MTG - Panią Jolantę Pałuchę-Sikorę oraz Pana Macieja Romiszewskiego ) wskazano: "Dysponujemy fotokopiami ksiąg metrykalnych z lat 1720 - 1914 (wykonanymi w parafii w 2014/2015 r. w ramach zajęć Akademii Genealoga MTG)". Zasób, tak jak napisano w przywołanym komunikacie, jest niestety [...] niedostępny w archiwach państwowych i kościelnych [...].

Myślę, że jest to zła wiadomość dla osób zainteresowanch prowadzeniem badań genealogicznych dotyczących krewnych przynależących do Parafii w Słakowie, ponieważ parafia oczywiście nie jest merytorycznie, technologicznie, infrastrukturalnie i proceduralnie przygotowana do udostępniania posiadanych przez siebie archiwaliów. Dodatkowym problemem pozostaje zapewnienie należytych warunków przechowywania bezcennych starych ksiąg, ich ochrona przed uszkodzeniem, zniszczeniem bądź utratą oraz zapewnienie koniecznej konserwacji tych materiałów (art. 12 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach nakłada takie obowiązki również na kościoły i związki wyznaniowe).

Zastanawiam się również nad przyczyną tego, że fotokopie ksiąg metrykalnych z lat 1720-1914 Parafii w Sławkowie wykonane przez Małopolskie Towarzystwo Genealogiczne nie są przeznaczone do publikacji (tak przynajmniej wynika to z informacji, którą otrzymała Pani Anna Chmielowska od Pani Jolanty Pałuchy-Sikory). Czy jest to niechęć samego MTG do podzielenia się swoją pracą, czy jednak brak zgody odpowiednich władz kościelnych (proboszcza, dyrektora Archiwum Diecezji Sosnowieckiej lub biskupa diecezjalnego?). Przecież księgi z tych lat mają walor wyłącznie historyczny i ich udostępnieniu nie powinny stać na przeszkodzie względy prawne. Jest to wspólne dobro kultury i część narodowego dziedzictwa, więc myślę, że wszystkim powinno zależeć na jak najlepszej dostępności tego rodzaju archiwaliów

Złożyłem zamówienie do Archiwum Diecezji Sosnowieckiej na wykonanie fotokopii aktu urodzenia/chrztu mojego prapradziadka Marcina Lekkiego, który według indeksu opracowanego przez Panią Annę Chmielowską, urodził się 29 paździenika 1853 r. w Okradzionowie. Wkrótce powinno wyjaśnić się, czy poszukiwany przeze mnie artefakt genealogiczny znajduje się w zasobach posiadanych przez to Archiwum.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej
 
Ostatnia1 rok 7 miesiąc temu edycja: Jędrzej Gryko od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #41802 przez Tadek Kowalski
Witam!
Jędrzeju! Często, używa się pojęcia księgi metrykalne w stosunku do ksiąg ASC. Powinniśmy rozróżnić te księgi.
1. Księgi metrykalne - to księgi wyznaniowe (parafialne) prowadzone od połowy XVI w. (ja osobiście z najstarszymi spotkałem się coś z 1620 roku). Ograniczamy się do metrykalnych, pozostawiając księgi przyjmujących I Komunię Świętą, sakrament Bierzmowania, czy przystępujących do spowiedzi wielkanocnej.
Były do księgi chrztów, zaślubionych i najczęściej pogrzebanych. Rzadko spotykamy się z księgami zmarłych - najczęściej w akcie takiej księgi cztamy: "Dnia 20 Kwietnia pogrzebano ...". Były one prowadzone z reguły w języku łacińskim, chociaż zdarzają zapisy w języku polskim. Prowadzone były w 1 egzemplarzu. Dokąd były prowadzone? Chyba nikt nie da jednoznacznej opowiedzi. Ktoś powie, że do 1810 roku, inny, że do 1825 roku (bardzo często tak było - o czym przy ASC), kolejny zaś, że do czasu zamknięcia danej księgi, następny, że jeszcze dłużej. Ja osobiście miałem do czynienia z księgami metrykalnymi z lat 1870-tych. 
2. Księgi ASC będące rejestracją cywilną wprowadzone zostały Kodeksem Napoleona w Księstwie Warszawskim w 1808 roku. Na naszym terenie (Sławków) było to trochę póżniej - po wejściu tych terenów do KW, czyli dla Sławkowa będzie to w trakcie 1809 rok.
a) Okres 1808(10)-25. Rejestracja strikte cywilna, prowadzona przez gminy. W naszym przypadku gminą była parafia, która prowadziła oddzielne księgi urodzenia, małżeństw i zejścia dla wszystkich mieszkańców (bez względu na wyznanie). W aktach urodzenia nie ma nic o chrzcie, przy małżeństwie powoływanie się na Kodeks Napoleona i bodajże art. 6  o małżenstwie.
b) Okres od 1826 roku, prowadzone dalej w opraciu o kodeks cywilny, ale zmodyfikowny przez Rosjan. Są to księgi cywilno-wyznaniowe, prowadzone przez urzedników stanu cywilnego (najczęściej proboszcz) osobno dla każdego wyznania, w jednej księdze U, M i Z dla danego roku. 
Przy księgach ASC mówimy o pierwopisach (unikatach) i wtórowpisach (duplikaty), czyli o 2 egzemplarzach tych samych ksiąg. Wtóropisy po skończeniu roku przekazywane były do odpowiedniego Sądu Pokoju (obecnie są one w AP), zaś unikaty pozostawały na parafiach (obecnie mogą być w AD). Do 1825 roku, o ile duplikaty zawierały w danej księdze powiedzmy urodzenia z jednego roku, to przy unikatach w jednej księdze mogą być urodzenia z kilku kolejnych lat (z osobnym indeksem po każdym roku). Stan ten trwał praktycznie do ... 1946 roku. W międzyczasie w 1868 roku pojawia się język rosyjski, od 01.05.1915 roku księgi "galicyjskie" (tabele robione ręcznie i wypełniane łaciną), w latach 1916-18 księgi austriackie wypełniane po polsku i po I wojnie akta opisowe w języku polskim. Okres I wojny światowej - sprawa oczywista - tereny te przeszły do tzw Gubernatorstwa Lubelskiego (zabór austriacki).
3. Sławków wychodzi z tego, że:
- unikaty ASC z lat 1826-69 (ogólnie) mamy w AD w Będzinie,
- duplikaty ASC z lat 1809-1914  mamy w AP Katowice (zdygitalizowane ostatnio cyfrowo) + u Mormonów (www.familysearch.org/search/catalog/3010...%20History%20Library), ale niedostępne on-line z powodu " Mikrofilm mógł zostać zeskanowany, ale z powodu kwestii umownych, ochrony danych lub innych ograniczeń nie można udostępnić jego zawartości. FamilySearch dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostęp zgodny z decyzją właścicieli zapisów i obowiązującym prawem.". Czyli jak nie wiemy o co chodzi, to chodzi o ... .
- parafia - zapewne będą unikaty ASC po 1869 roku oraz z lat 1809-25 oraz księgi metrykalne od 1720 do ???
- w 2015 roku parafie miały obowiązek przywieźć wszystkie dostępne księgi do archiwum w Będzinie. Po jakimś czasie księgi te zostały zwrócone na parafie. Czy były one skanowane, dygitalizowane - nie mam takich informacji.
Pozdrawiam!
Tadek
Ostatnia1 rok 7 miesiąc temu edycja: Tadek Kowalski od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jędrzej Gryko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #41847 przez Anna Chmielowska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #41848 przez Anna Chmielowska
Proszę podać adres to przekażę ten akt  Anna   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ostatnia1 rok 7 miesiąc temu edycja: Anna Chmielowska od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 3 miesiąc temu #42333 przez Jędrzej Gryko
Szanowni Państwo,

Upłynęły już ponad trzy miesiące odkąd opisałem w tym wątku problem z odnalezieniem aktu urodzenia mojego prapradziadka.

Tak jak wtedy zapowiedziałem, złożyłem w Archiwum Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie zamówienie na wykonanie fotokopii aktu urodzenia Marcina Lekkiego, który według indeksu opracowanego przez Panią Annę Chmielowską, urodził się 29 października 1853 r. w Okradzionowie (AU 151/1853 w Parafii Rzymskokatolickiej w Sławkowie). W odpowiedzi na moje zamówienie, otrzymałem z Archiwum Diecezji Sosnowieckiej fotokopię tego aktu urodzenia pochodzącą z pierwopisu księgi urodzeń, małżeństw i zgonów Parafii Rzymskokatolickiej w Sławkowie z 1853 r. Przyjąłem zatem, że prawdziwa była hipoteza, iż duplikat tej księgi posiadany przez Archiwum Państwowe w Katowicach różni się treścią z pierwopisem w ten sposób, że akt urodzenia znajduje się w pierwopisie, natomiast nie został przepisany do duplikatu.

Po jakimś czasie dowiedziałem się o tym, że akta stanu cywilnego z Parafii Rzymskokatolickiej w Sławkowie zostały niemal w całości zdigitalizowane. Złożyłem do Archiwum Państwowego w Katowicach wniosek o nieodpłatne udostępnienie mi tych reprodukcji, które otrzymałem pod koniec maja br. 

Dysponując kopiami cyfrowymi, samodzielnie sprawdziłem jeszcze raz czy rzeczywiście w duplikacie księgi urodzeń, małżeństw i zgonów z 1853 r. posiadanej przez Archiwum Państwowe w Katowicach nie ma aktu urodzenia mojego prapradziadka Marcina Lekkiego. Okazało się, że ten akt urodzenia znajduje się zarówno w pierwopisie posiadanym przez Archiwum Diecezjalne, jak i w duplikacie posiadanym przez Archiwum Państwowe.

Archiwum Państwowe w Katowicach zrealizowało zatem moje zamówienie nierzetelnie, informując mnie 24 lutego br., że "[...] w pomocach ewidencyjno-informacyjnych do zespołu nr 12/1118 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Sławków nie odnaleziono aktu urodzenia Marcina Lekiego (Lekkiego)". Akt znajdował się bowiem dokładnie pod tym numerem, który podała Pani Anna Chmielowska w opracowanym przez siebie indeksie. Złożyłem do Dyrektora AP w Katowicach skargę na nierzetelną realizację m.in. tego zamówienia, za co zostałem przez niego przeproszony oraz otrzymałem obietnicę zwiększenia nadzoru nad pracownikami realizującymi zamówienia.

Dzielę się tym doświadczeniem, żeby zwrócić uwagę na to, że trzeba podchodzić ze znaczną dozą ostrożności do informacji udzielanych przez archiwistów realizujących zamówienia użytkowników zasobu archiwalnego.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej
Za tę wiadomość podziękował(a): Barbara Piaskowska

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #42377 przez Jakub Sz
Witam, 
W maju obecnego roku sporządziłem inwentarz cmentarza w Łęce i chciałbym się z wami podzielić tym co udało mi się stworzyć. Musiałem jednak podzielić go na 3 części ze względu limitów rozmiaru plików.
Jeśli ktoś poszukuje tutaj pochowanych osób możliwe jest wysłanie zdjęć nagrobków. Wszystko opisane jest w pierwszym pliku.

 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF


 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF


​​​​​​​ 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF
Pozdrawiam 
Kuba 
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Michał Mugaj, Barbara Piaskowska, Barbara Szwarcer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 3 tygodni temu #42588 przez Jędrzej Gryko
Szanowni Państwo,

Skany aktów stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Sławkowie (zespół archiwalny o sygn. 12/1118) z lat 1808-1912 oraz tamtejszych alegat z lat 1809-1914 zostały opublikowane w portalu metryki.genealodzy.pl:

metryki.genealodzy.pl/ar24-zs1118d

Jędrzej
Za tę wiadomość podziękował(a): Barbara Szwarcer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.