Topic-icon Opowieści rodzinne

3 miesiąc 3 tygodni temu #42471 przez Barbara Mitelska
Ojciec mojego teścia Bogusława Mitelskiego - Bronisłąw Mietelski pochowany jest na Cmentarzu w Zagórzzu - Kłobucku. Bronisław miał córkę Bronisławę (+) Benicjusza (+) Bogusława (+) Juliana (+) . Potomkowie Bronisławy mieszkają w Czestochowie, Benicjusza w Pruszkowie i Krakowie, Bogusława w Siedlcach. Z opowieści rodzinnych wynika, że Bronisław miał brata Sylwestra, jego rodzice pochowani są na cmentarzu w Ostrowach. 
Za tę wiadomość podziękował(a): Marek Mietelski

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 4 tygodni temu #42568 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
Bronisław Mietelski miał jeszcze brata Waleriana i kilka sióstr.Walerian jest pochowany na cmentarzu w Ostrowach .Sylwester Mietelski ,mój dziadek miał czwórkę synów i dwie córki ,najmłodsza córka Sylwestra żyje w Ostrowach.Ojciec mój Kazimierz Mietelski i jego siostra Maria też są pochowani na cmentarzu w Ostrowach ,bracia ojca Jan w Warszawie Aleksander w Elblągu , Zygmunt w Chojnicach spoczywają,.

2 miesiąc 3 tygodni temu #42589 przez Marek Mietelski
Barbaro ,napisałem do Ciebie na Priv,,może być że połowa nazwiska Mietelski w Polsce to potomkowie Wincentego Mietelskiego  z Truskolasów..

2 miesiąc 3 tygodni temu #42590 przez Marek Mietelski
Będąc kiedyś na białoruskie stronie genealogicznej,Białorusini mają problem z nazwiskiem  Mietelski,Mjatelski  Metelski/.Jestt XVIII w.na obecnej Białousi, a dwójka Wincentych Mietelskich  nie Podpisuje hołdu Carycy Katarzyny.Większość Mietelskich jest podległa Carycy.Mój, 4 pradziadek umiał pisać ,był wykształcony ,a zarazem był komornikiem w Truskolasach.Dlaczego o tym piszę,jeden z Mietelskich pochdził z ziem białoruskich zmarło mu dzecko
które się urodziło na terenie dzisiejszej Białorusi.Na fforum białoruskim naigrywali się że w Polsce mieszka mniej Mietelskich  .
jak w Polsce.
Jak jest możliwe że Rosja ma partję Adnaja ROSija ,a jej przewodniczączym jeet Andrjej Mietelski9Metelski) na jedno wychdzi

2 miesiąc 2 tygodni temu #42616 przez Marek Mietelski
zastanawiam sie nad moim 4 pradziadkiem Wincentym przyszedł nie wiadomo z skąd umiał pisać i czytać ,a był komornikiem,najprawdopodobniej utracił swój majątek ,Może stracił swoją dawną rodzinę ,ograniczamy się w przemieszczaniu osób w dzisiejszych granicach Polski.Jest jedno ale ,że mój Wincent przybył z bardzo dalekich wschodnich kresów ówczesnej Polski.Pisałem o tym wcześniej.
Bardzo dużo Mietelskich w XVIII uznało carycę kKatarzynę za swoją pania ,ale 2 Mietelskich Wincentych z Ówczesnych terenów Polski sprzeciwiło się poddaństwu..Nazwiska
występowały n a terenie dzisiejszej Białrusi.Nazwisko Mietelski w XVI w.pojawia się na całym terytorjum ówczesnej Polski

Czas generowania strony: 0,000 s.