Topic-icon Parafia Św. Zygmunta - Częstochowa

4 miesiąc 3 tygodni temu #41161 przez Beata Haras
Dzień dobry,
Mam dwa pytania związane z Parafią św. Zygmunta:
1. Czy istnieje spis osob zmarłych lata 1900- 1940 z informacją jaka była przyczyna zgonu ( cos mniej wiecej takiego jak ponizej )


2. Podobno parafia była zarzadca cmentarza Kule w Częstochowie, czy istnieje mapa ( spis ) cmentarza, kto gdzie był pochowany.? Pytalam o przodków na cmentarzu i stwierdzili ze Oni nie mają i pytać w Parafii. Na korespondecje parafia nie odpowiada a dodzwonic sie tam tez nie jest latwo .... najchetniej podjechalabym do kancelarii al mieszkam w Gdansku i obecnie troche mi tam za daleko.

Za wszelkie informacje z gory serdecznie dziekuje.

Beata
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 3 tygodni temu #41162 przez Stanisław Jegier
Pod adresem www.familysearch.org/search/image/index?...34901%3Fcc%3D2115410
ma Pani metryki zgonu z tej parafii do 1945 r.. /aby korzystać z FS trzeba się zarejestrować/
Przyczyny zgonów podawano w metrykach zgonu, przez pewien czas, w XVIII w. w księgach pisanych po łacinie. W księgach pisanych po polsku i rosyjsku nie podawano takich informacji.
Pochowanych na cmentarzu Kule w Częstochowie, posiadających nagrobki, znajdzie Pani pod adresem: GROBONET - wyszukiwarka osób pochowanych - Cmentarz Kule w Częstochowie /są informacje, że brak jest inwentarza niektórych nagrobków/.
Pozdrawiam
Stanisław

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 3 tygodni temu #41188 przez Jacek Tomczyk
W uzupełnieniu, Grobonet pokazuje pochowanych w ostatnim 50-leciu. Wcześniejszych niestety nie. Dokumentacja grobów spłonęła kilkanaście lat temu w dziwnych okolicznościach. 

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 3 tygodni temu #41189 przez Teresa Łukasik
Z przykrością musze stwierdzić, że GROBONET jest nie aktualizowany  w Częstochowie od 6 lat. Ma to miejsce min. na cmentarzu na Rakowie osoba pochowana 6 lat temu jest nie dopisana do wyszukiwarki. Takich nie dopisanych miejsc pochówku  w Polsce jest dużo więcej.
Pozdrawiam
Teresa Łukasik

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 3 tygodni temu #41190 przez Beata Haras
Ehhh ... temat wyszukiwarki GROBONET pozostawia wiele do życzenia.  Na cmentarzu Kule nie było ujętych wielu moich przodków pomimo, że zmarli np. w 1986 r.
Administracja Cmentarza Kule w Częstochowie właśnie odpisała mi : " Ubogość informacji znajdujaca sie w ksiegach cmentarnych spowodowana jest zdarzeniem losowym majacych miejsce w przeszłości "  ale myślalam że może gdzieś da się pogrzebać np. w parafii św. Zygmunta ktora wcześniej sprawowała nadzór nad tym cmentarzem.
Pozdrawiam
Beata Haras

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 3 tygodni temu #41195 przez Krzysztof Kucharski
Nie wiem od kiedy działa wyszukiwarka GROBONET ?. Ja na cmentarzu Kule mam kilkanaście grobów dotyczących członków mojej rodziny, i wszystkie są w wyszukiwarce / najstarszy pochówek z 1924r / Kiedy sporządzano spis do GROBONETU, niektórych grobów mogło już nie być. Umowna dzierżawna na grób ziemny wynosi 20 lat / takich grobów na cmentarzu Kule jest większość /. Jeżeli rodzina nie opłaci dzierżawy na następne 20 lat, zarząd cmentarza zostawia na grobie informację, o likwidacji grobu, i prosi rodzinę o kontakt / często takie tablice widziałem / Ponadto duża część grobów sprzedawana jest przez rodzinę.
Wchodząc na cmentarz, na tablicy ogłoszeń, można na bieżąco sprawdzać które groby są do sprzedaży. Dwa tygodnie temu, będąc na Kulach, widziałem dwa takie ogłoszenia, bezpośrednio na grobach / z numerami telefonów /. Rodzina której minął termin, po prostu wystawia grób na sprzedaż. Przypuszczam, że taka sytuacja jest i na innych cmantarzach.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.