Topic-icon Szukam - nazwisko Badora

7 miesiąc 3 tygodni temu #39025 przez Agnieszka Bad
    Od niedawna zaczelam odszukiwac pochodzenie mojego meza rodziny. Wydawaloby sie to latwe bo wiekszosc jego rodziny mieszka w sasiednich miejscowosciach i nawet mozna spotkac sie z nimi i dowiedziec sie kim byli jego przodkowie . Po czesci ustalilam juz czesc ze strony matki , bylo latwo wiekszosc rodziny jest zapisana w aktach dostepnych w parafii sw.Zygmunta ,z reszta jest garstka starszyzny co pamieta "cos z przeszlosci" . Niestety utknelam na szukaniu pradziadkow mojego meza ze strony ojca . Pomimo ze sa pochowani na cm. w Poczesnej to juz ich pomnik nieistnieje . Wiemy ze nazywali sie Wiktoria i Władysław Badora . Niewiemy skad dokladnie pochodza . Jedynie ktos kiedys wspomial ,ze Wladyslaw pochodzil ze Starczy . Niestety niema na FS i na szukajwarc. akt z Poczesnej , te akta ktore sa nic mi niedaja . Byc moze ktos z panstwa ma dostep do takich akt . Wiktoria i Wladyslaw mieli dzieci : Stefan , Janina , Wladyslaw , Marian . Ich slub najprawdopodobnie odbyl sie w 1915/16 r.  Wiemy ,ze Stefan mieszkal na Kolonia Poczesna.  Z jaka kolwiek podpowiedz bede ogromnie wdzieczna . Z gory dziekuje . 

Pozdrawiam 
Agnieszka

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

7 miesiąc 3 tygodni temu #39032 przez Krzysztof Szczepanik
Proszę zerknąć tu --->  stronarodzinna.ma7.eu/piltz/wagner.html  Badora Maria 1898

Fennixx
Za tę wiadomość podziękował(a): Agnieszka Bad

7 miesiąc 3 tygodni temu #39037 przez Agnieszka Bad
Dziekuje za odpowiedz na moj post . Juz to sprawdzalismy z mezem i tu tez niemamy do koca pewnosci czy jest z Maria Badora jakies powiazanie . W sumie ta strona ulatwilaby nam sprawe.  Byloby z gorki dla nas (hahaha) . Jedynie zostalo nam skontaktowac z ksiedzem z parafii Poczesna . Pytanie czy on moze nam udzielic wskazowki odnosnie ich pogrzebania na cmentarzu w Poczesnej lub czy brali slub w tej parafii. 

7 miesiąc 2 tygodni temu #39065 przez Andrzej Kuśnierczyk
Potrzebny jest jakikolwiek dokument  -  najlepiej akt ślubu i  wówczas można stworzyć całe drzewo genealogiczne.
Nazwisko Badora należy do najbardziej rozpowszechnionych w regionie.  Wg danych PESEL :
Parafia Częstochowa  -  ponad 60 osób,
Hutki - ponad 40
Blachownia - 22
Konopiska - 21
Rększowice - 13
Starcza - 11
Poczesna - 8
Leśniaki - 7
Kamienica Polska - 6
Rudnik Wielki - 6
Łojki - 6
Michałów -6
Walaszczyki - 6
Kolonia Poczesna - 5

Nazwisko znane na Górnym Śląsku  (np.  miejscowość Strzebiń  k. Woźnik -  12.

Księgi parafii Poczesna wyjaśnią wszystko.

7 miesiąc 2 tygodni temu #39085 przez barbara czuber
Spróbować z aktem zgonu może ktoś pamieta kiedy zmarli byłoby łatwiej 

7 miesiąc 2 tygodni temu #39086 przez Tadeusz Tarnowski
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta Mucha(Czarnecka), Agnieszka Bad

7 miesiąc 2 tygodni temu #39091 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Czy są takie dane o grobach na cmentarzach w Przybynowie, Choroniu i w Poraju?

7 miesiąc 2 tygodni temu #39092 przez Tadeusz Tarnowski
Nie wiem. Ale można to sprawdzić wpisując w wyszukiwarce nazwę miejscowości i cmentarz.
Np. "Przybynów cmentarz"
Wyszukiwarka winna odpowiedzieć i podpowiedzieć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta Mucha(Czarnecka)

7 miesiąc 2 tygodni temu #39099 przez Agnieszka Bad

Ququ1 (Tadeusz Tarnowski) napisał: A może spróbowalibyście tam:
poczesna.grobonet.com/grobonet/start.php...ame=Badora&x=50&y=12

Juz sprawdzony mamy ten trop .  Wiemy tylko kiedy sie ur. i zmarla  Wiktoria , niestety o Wladyslawie nic . Przeszukalam juz czesc akt z Kamienicy Pol. , Poczesny , nawet Kozieglowy i nieznalazlam nic o imieniu Wiktoria na ten rok ur. . Niestety mieszkamy za granica i niemamy szans na sprawdzenie tego osobiscie .  Wiem ,ze tu kilka osob zajmuje sie tlumaczeiem ale takze indeksuje akta . Byc moze ktos spotkal sie z tymi osobami . Szkoda ze z Poczesnej niema akt pelnych lat. Byc moze gdyby byly to bym nie"utknela" hahahhah

Pozdrawiam 
Agnieszka

7 miesiąc 2 tygodni temu #39113 przez Przemysław Lizurej
Witam, 
Moja część rodziny babci z domu Badora pochodzi z Walaszczyków - parafia Konopiska. Mój pradziadek Antoni Badora miał 11 rodzeństwa. Mieszkali m.in. w Warszawie, Kielcach, na Śląsku itd.
Może podać Pani jakieś osoby, daty, miejsca?
Pozdrawiam
Przemek Lizurej

Przemysław Lizurej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

7 miesiąc 2 tygodni temu #39117 przez Agnieszka Bad
Dziekuje p. Przemku za odp. , jak juz kiedys odpisywalam panu na poczte rodzina meza pochodzi z Poczesnej- Kolonia Borek . Wczesniej nieinteresowalismy sie strona meza z kad pochodzi, wiec nie szukalismy .  Dopiero od niedawna zaczelam szukac i ukladac osoby z rodziny . Jedynie co to jest pogloska ze Wladyslaw Badora pochodzil ze Starczy .  Jego zona Wiktoria ur.1887 a zm.1949 i nic wiecej. Przeszukujac akta z Poczesne j niestety brakuje duzo rocznikow i niemam punktu zaczepienia. 
Jeszcze szukajac w gminie Konopiska mam 2 Wladyslawow ktorych mam "na oku" (hahha)
- ur.1889, rodzice - Badora Ignacy i Koscielniak Teofilia
- ur.1893 , rodzice - Badora Antoni i Musial Marianna
Mam rozpisanych jedynie ich dzieci , wnuki ....to bylo wmiare do ustalenia . 

6 miesiąc 1 tydzień temu #39487 przez Andrzej Kuśnierczyk
Trochę tych Badorów w Starczy jest.
W domu nr 8
Jan Badora   ur. 1881  syn Tomasza i Katarzyny z Krawczyków , jego żona : Anna Adamus z Rększowic
jego bracia:  Franciszek  ur. 1884 i Józef   ur. 1889
 w tym samym domu:  Katarzyna Badora ur. 1859   wdowa ( zapewne Katarzyna z Krawczyków wdowa po Tomaszu)
w tym samym domu:  Michał Badora, ur. 1889 (a więc kolejny brat Jana i wyżej wymienionych  ), jego żoną była Magdalena z Sirków, mieli 7 synów ( niestety imion nie odpisałem , czy jednym z nich był Władysław -nie wiem).
W domu nr 11 mieszkała Tekla z Badorów Nowak (żona Adama), ur. 1849, była córką Andrzeja Badory i Marianny z Płanetów 
razem z nimi mieszkał Józef Badora ur. 1877  ,syn Kaspra i Tekli z Bazanów    oraz Jan Badora (ur. 1883) z zoną Agnieszką z Nowaków. 
Tyle mogę pomóc w poszukiwaniach.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agnieszka Bad

6 miesiąc 1 tydzień temu #39508 przez Agnieszka Bad
Dziekuje p.Andrzeju za te informacje , niestety dotej pory nieruszylam z miejsca . Brakuje mi czasu na ponowne "wglebienie" sie w tym temacie . To juz ostatnia moja rodzina do zrobienia . Wiekszosc szukania do tej pory szlo nawet szybko . Na FS sa dostepne skany akt z Siewierza , Kozieglow , sw.Zygmunta gdzie moglam spokojnie znalesc potrzebne informacje o rodzinie. Skany z Poczesnej nie sa kompletne, i tu dla mnie zatrzymuje sie poszukiwanie. Na obecna sytuacje zostaje mi  tylko skontaktowanie sie z albo parafia w Poczesnej lub z AP w Czestochowie.  Z rozmowy przez telefon , musze byc osobiscie aby otrzymac potrzebne mi informacje . 

1 miesiąc 1 tydzień temu #40760 przez Agnieszka Bad
Dzis przez przypadek znalazlam pra przodkow mojego meza . Radosc jest ogromna , dlugo niemoglam ruszyc z miejsca . Udalo sie hahah teraz czas na uzupelnienie danych . Z danych ktore dzis znalazlam wynika ze nazwisko bylo pisane raz Bodora a raz Badora. To nazwisko pojawialo sie w ksiegach Poczesnej ale niemoglam nic potwierdzic az do dzis . Juz wiem ze nazwisko pochodzi z Klepaczki/Starczy . 

Czas generowania strony: 0,000 s.