Topic-icon Koloniści w Przystajni - ich potomkowie nadal są wśród nas

2 lata 5 miesiąc temu #36300 przez Michał Urbaniak
Pani Magdaleno, ja mam, zdaje się, trochę informacji o Sendalach z Przystajni. Proszę o wiadomość prv. 

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #39456 przez Agata Pakuza
Dzień dobry, poszukuję mojego przodka, nazywał się Roch Złotoś. Bardzo proszę o inf jeśli Pani coś znalazła. Miał synów Marcina i Pawła oraz córkę Katarzynę. Zona Agnieszka zmarła w Przystajni w 1857. Serdecznie dziekuje i pozdrawiam.
Mam też pytanie czy jest możliwe żeby Roch miał pochodzenie żydowskie? Gdzie mogę szukać infoermacjui?
Z aktu ślubu jego córki Katarzyny wiem, że mieszkali potem w Warszawie.
Proszę o pomoc.

Witam Skończyłam indeksować małżeństwa parafii Mykanów za lata 1812-1882 , pojawiają się w różnych latach małżeństwa 'Kolonistów'. Mam powypisywane nazwiska Kolonistów ,numer akt i lata. Wypiszę Panu wszystko co mam jeśli Pan jest zainteresowany.
Pozdrawiam
Basia

1 rok 5 miesiąc temu #39461 przez Hanna Hofman-Polańska
w metryce urodzenia Marcina nazwisko ojca brzmi Roch Złoty.

1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #39462 przez Agata Pakuza
Dziękuję. Czy ta metryka jest dostępna na szukajwarchiwach a je czy gdzieś jest dostępna?
Pozdrawiam, Agata

1 rok 5 miesiąc temu #39464 przez Hanna Hofman-Polańska
na Family search.
czy córka Katarzyna nazywała sie Maciejewska? mieszkała w Warszawie?
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Patryk Brzozowski

1 rok 5 miesiąc temu #39465 przez Agata Pakuza
Córka to Katarzyna Maciaszek, wyszła w Warszawie za mąż za Franciszka Maciaszek. Posiadam akt ślubu. 

1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #39466 przez Hanna Hofman-Polańska
to zbieżność poprostu..

a przy slubie w warszawie(Maciaszek) jej panieńskie nazwisko brzmi Złotoj!!!(ale tylko w spisie) w metryce jest Złotoś!!!

poniżej jej metryka urodzenia.
Załączniki:

1 rok 5 miesiąc temu #39469 przez Agata Pakuza
Można się pogubić...Próbuję ustalić skąd przybył Roch, cokolwiek o tej gałęzi bo Maciaszków mam opracowanych.

7 miesiąc 2 tygodni temu #41584 przez Patryk Brzozowski
Witam wszystkich, przypadkiem znalazłem ten post i wysoce prawdopodobne, że jestem spokrewniony z jednym z owych "kolonistów". Chciałbym żeby mi ktoś przybliżył dokładniejszą historię kolonistów, skąd, po co, na co. W internecie nie mogę znaleźć żadnej dokładnej informacji. Z góry dziękuję. Moj mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7 miesiąc 2 tygodni temu #41585 przez Michał Urbaniak
Patryku, a kto jest Twoim prawdopodobnym przodkiem?

7 miesiąc 2 tygodni temu #41588 przez Patryk Brzozowski

7 miesiąc 2 tygodni temu #41590 przez Michał Urbaniak
Ok, to nie moi przodkowie. 

7 miesiąc 2 tygodni temu #41591 przez Patryk Brzozowski
Posiadasz jakieś informacje kim byli owi koloniści? Czemu tutaj akurat przybli? Dlaczego musieli sie przenieść?

7 miesiąc 2 tygodni temu #41592 przez Michał Urbaniak

7 miesiąc 2 tygodni temu #41595 przez Dorota Sochacka
Witam wszystkich. Od pewnego czasu zajmuję się drzewem genealogicznym rodziny Krysiak z Kuźnicy Starej. Według zgromadzonych do tej pory informacji, to wygląda na to, że jestem potomkiem kolonisty Augusta WeiBbrich
(Wajsprych ) i Marianny z Rigrów, którzy przybyli do Przystajni w 1845 roku z dwoma synami:
1. Alojzym Janem
2. Augustem Józefem
W Przystajni w 1846 roku rodzi im się córka Maria, która umiera w 1847 roku.
Alojzy Jan Wajsprych poślubia w Przystajni w 1859 roku Franciszke Dras, córkę kolonisty Mateusza i Jadwigi Drasów, urodzona w Popielowie a August Józef Wajsprych poślubia w Przystajni w 1860 roku Marte Dras - córka Mateusza i Jadwigi Drasów a siostrę Franciszki. Marta urodziła się w Przystajni.
August Józef Wajsprych i Marta z Drasów mają ośmioro dzieci, w tym Marcjanne urodzoną 5 listopada 1864 r.\123 w Przystajni, która w 1881 roku poślubia Stanisława Krysiaka z Kuźnicy Starej ( są to dziadkowie mojej żyjącej jeszcze mamy a moi pradziadkowie). Małżeństwo to miało 12 dzieci, jednym z nich był mój dziadziuś Józef. Marcjanna zmarła 12 lutego 1952 roku w Kuźnicy Starej.
Jej ojciec August Józef Wajsprych zmarł w 1923 roku w Przystajni w wieku 86 lat będąc już wdowcem.
Obecnie jestem na etapie pozyskiwania informacji o rodzeństwie Marcjanny.
Pozdrawiam

1 tydzień 1 dzień temu #42596 przez Katarzyna Zwolska-Płusa
Dzień dobry, temat jest stary, ale ja mam w drzewie Wilhelma Demelta. Sama chciałabym dowiedzieć się o nim czegoś więcej. 

Czas generowania strony: 0,000 s.