Topic-icon Październikowe spotkanie Towarzystwa

8 lata 4 miesiąc temu #4320 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
Październikowe spotkanie Towarzystwa was created by Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)

Ze zbiorów p. BiernackiegoTowarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej włączyło się w skład Zespołu Redakcyjnego przygotowującego Słownik Biograficzny Częstochowian pochowanych na Cmentarzu św. Rocha w Częstochowie. To kolejna, a zarazem zamykająca pozycja książkowa poświęcona mieszkańcom Naszego Regionu, którzy spoczęli na zawsze w tym właśnie miejscu.

Liczymy, że przygotowane przez nas biogramy pozwolą zachować w pamięci ludzi, którzy tu żyli, często tworzyli atmosferę tego miasta, byli między nami.

Prosimy o kontakt osoby, które mogą pomóc w redagowaniu notek biograficznych pochowanych tu osób. Poszukujemy również dokumentów, fotografii związanych z najstarszym z częstochowskich cmentarzy.

Szczególnie zależy nam na biogramach osób wymienionych w niżej zamieszczonym spisie.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 3 miesiąc temu #4321 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Dostałem ciekawy list, który chętnie tu zamieszczam dziękując Pani Lidii.

witam serdecznie
Po ostatnim wykładzie (zresztą bardzo ciekawym) natrafiłam na czasopismo o którym wspominał pan Mariusz ,,NIEPODLEGŁOŚĆ"",są to 2 tomy XXX i XXIX wydane przez INSTYTUT JÓZEFA PIŁSUDZKIEGO zawierają one bardzo dużo ciekawych wiadomości i zdjęć dotyczących Piłsudzkiego ,muzeum w Belwederze, a także ewidencje zbiorów marszałka (spis 3562 pozycji) W jednym z nich znalazłam 3 informacje o Walentym Wójciku.... Czasopismo kosztowało symboliczną kwotę 2,50zł (każda książka ) a można je jeszcze znależć na dworcu PKP (księgarnia z tanią książką przejście oszklone nad peronami )podaje te dane bo może komuś się przydadzą pozdrawiam

Lidka Stachura
The following user(s) said Thank You: Halina (Halina Klimza)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 4 miesiąc temu #10837 przez mariusz (Mariusz Kolmasiak)
W nawiązaniu do tematu miło mi poinformować, iż kilka dni temu ukazała się napisana przeze mnie książka o chor. Walentym Wójciku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.152 s.