Topic-icon Wyszukiwanie aplikacji paszportowych

2 miesiąc 1 tydzień temu #41785 przez Clément Bednarczyk
Witam,

Przede wszystkim powinienem zaznaczyć, że jestem Francuzem i do pisania używam narzędzia tłumaczeniowego.
Znalazłem spis ludności miasta Dąbrowa Górnicza, w którym jest wymieniony mój pradziadek Szczepan Bednarczyk (wiersz 1).

Chciałbym znaleźć wniosek paszportowy z może zdjęciem dowodowym i mam wrażenie, że w spisie jest mowa o paszporcie.
Czy możesz mi powiedzieć, czy rzeczywiście w dokumencie jest wskazany paszport i gdzie mogę poprosić o przeszukanie?

Z góry dziękuję.

Pozdrowienia,

Clément
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #41792 przez Rafał Molencki
Cher Clément,
nie potrafię do końca odczytać zapisu rosyjskiego (zwłaszcza skrótów) w ostatniej rubryce, ale na pewno chodzi w nim o paszport nr 390 z 1911. Może ktoś bardziej doświadczony w czytaniu po rosyjsku da radę? W tamtych czasach paszporty rosyjskie nie miały fotografii - mam taki paszport mojego dziadka bez zdjecia z 1913. Jeśli wniosek paszportowy Pana dziadka zachował się, to powinien być w Archiwum Państwowym w Katowicach.
A skąd pochodzi skan strony księgi ludności miasta Dąbrowa, który Pan załączył? Jest dostępny w Internecie?

PS
teraz wreszcie odcyfrowałem zapis polski w ostatniej rubryce mówiący o paszporcie zagranicznym wydanym w Katowicach 19 XI 1929. Prawdopodobnie formularze paszportowe z tych czasów nie zawierały fotografii i nie wiadomo, czy w ogóle zachowały się. Przypuszczam, że zaginęły lub zostały zniszczone podczas wojny. Gdyby jednak się zachowały, byłyby teraz w Archiwum Państwowym w Katowicach.

J'ai du mal à lire tout le texte de la dernière colonne du registre, en particulier les abréviations. J'espère qu'une personne de l'expérience dans la lecture de documents russes pourra vous aider. Ce que j'ai réussi à déchiffrer est le mot passeport Nr 390/1911. À cette époque, les passeports russes n'avaient pas encore de photos - j'ai un tel passeport de mon grand-père sans photo délivrée en 1913. Si le formulaire de demande de passeport de votre grand-père a été conservé, il devrait être disponible dans les archives d'État à Katowice.
Pouvez-vous nous dire d'où provient le scan que vous avez joint? Est-il disponible en ligne? Cela vient probablement de l'une des archives (?Katowice?). Je suis sûr que de nombreuses personnes présentes dans ce forum pourraient être intéressées par la recherche de ces documents.

PS Maintenant, j'ai réussi à déchiffrer le texte polonais dans la dernière colonne. Il dit que le passeport pour le voyage à l'étranger lui a été délivré à Katowice le 19 novembre 1929. Je ne sais pas si ces formulaires de demande de passeport comprenaient des photos et s'ils ont survécu pendant la guerre. Peu probable. S'ils l'avaient, ils seraient maintenant dans les archives de Katowice.

2 miesiąc 1 tydzień temu #41793 przez Maria Nowicka-Ruman
Dzień dobry, wydaje mi się, że w pierwszej linijce pisze Stefan, nie Szczepan Bednarczyk.

2 miesiąc 1 tydzień temu #41794 przez Tadek Kowalski
Witam!
Masz rację Mario!. Jest wyraźnie Stefan. Wprawdzie w rosyjskim często "Stiepan" to był Szczepan, albo Stefan, ale tu mamy "Stefan".
Pozdrawiam!
Tadek

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #41795 przez Rafał Molencki
Tak, ale panu Clementowi wyraźnie chodziło - wg pierwszej rubryki "nomier po poriadku" - o pozycję nr 1 (trzeci rząd na tej stronicy), a tam jest zapisany Szczepan Bednarczyk, syn Antoniego i Rozalii z Kalagów, ur. 1889 i tylko u niego jest w ostatniej rubryce mowa o paszportach, najpierw rosyjskim a potem polskim - dopiski ołówkiem. Stefan Bednarczyk (pierwszy na tej stronicy), syn Stanisława i Marianny Bargiel, ur. 1896 to pozycja 11. Są więc Stefan i Szczepan.

2 miesiąc 1 tydzień temu - 2 miesiąc 1 tydzień temu #41796 przez J K R
Być może fotografia znajduje się książeczce wojskowej wydanej przez P.K.U Sosnowiec 12/IV kat. A lub aktach wojskowych.
Rejestr ten zawiera również dane osobowe jego rodziny - żony i pięciorga dzieci.

Pozdrawiam JKR.

2 miesiąc 1 tydzień temu #41801 przez Clément Bednarczyk
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Dokument ten pochodzi z aktu nr 12/775 Akta miasta Dąbrowy
Górniczej, sygn. 1/67. Nie jest dostępny w Internecie i został mi przekazany przez Archiwum Państwowe w Katowicach.

Dowiedziałem się z tego dokumentu o istnieniu Władysławy (zmarła w wieku 1 roku) i Zofii (prawdopodobnie też nieżyjącej, ponieważ nie wyemigrowała z resztą rodziny do Francji w 1924 roku).

Moje następne działania to zatem:
- znajdź ślad śmierci Zofii
- poproś o wyszukanie wniosku paszportowego nr 390 z 1911
- poproś o poszukiwanie paszporcie zagranicznym wydanym w Katowicach 19 XI 1929 (wyemigrowali w 1924, czy to raczej 19 XI 1923?)
- znajdź książeczkę wojskową wydaną przez PKU Sosnowiec 12 / IV kategoria A, czy wiesz, gdzie mogę zajrzeć?

2 miesiąc 1 tydzień temu #41803 przez Rafał Molencki
Comme je l'ai écrit hier, si les formulaires de demande de passeport ont survécu (peu probable), ils devraient être dans les archives de Katowice. Les documents militaires sont stockés dans Centralne Archiwum Wojskowe (wbh.wp.mil.pl/pl/pages/centralne-archiwu...jskowe-2018-08-10-4/).
En attendant, j'ai encore regardé votre arbre. Etes-vous sûr que le père de votre Błażej était Paweł Bednarczyk? Voici l'acte de mort de Józefa: www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...WGW?i=232&cc=2115410
Il dit qu'elle a laissé son veuf Błażej. L'année suivante (7 octobre 1866), je trouve la mort du veuf Błażej:
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...WV2?i=280&cc=2115410
décédé à l'âge de 78 ans (mais cela peut être très approximatif), qui - selon le document- était le fils de Wacław. Mais le prêtre a peut-être simplement fait une erreur. Et il y a un espace où le nom de la mère devrait être. À Geneteka, il y a deux garçons nommés Błażej Bednarczyk nés à Dąbrowa en 1787 et 1790. L'un est le fils de Kacper et Ewa, tandis que l'autre de Paweł et Zofia.

1 miesiąc 4 tygodni temu - 1 miesiąc 4 tygodni temu #41874 przez Clément Bednarczyk
Bonjour Rafal,

Merci pour votre réponse. J'ai fait une demande à Centralne Archiwum Wojskowe.

Effectivement, je ne suis pas sûr pour le père de Blazej, je dois retrouver son acte de mariage pour savoir lequel des deux il s'agit.
Edit : je n'ai pas retrouvé l'acte de mariage

J'ai trouvé l'acte de naissance de son premier enfant, Marianna :
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X...362790201&cc=2115410

Pouvez-vous me dire s'il y a des informations me permettant de distinguer de quel Blazej il s'agit ?

Merci d'avance.

1 miesiąc 4 tygodni temu - 1 miesiąc 4 tygodni temu #41876 przez Rafał Molencki
Dans l'acte de naissance de Marianna, Clément, on peut lire que Błażej avait 30 ans, était un paysan de Dąbrowa. Mais à cette époque, l'âge des personnes décrites dans les actes était très approximatif, donc j'ai bien peur que cela n'explique pas grand-chose malheuresement. Et le nom de jeune fille de Józefa est ici Lubasińska, pas Lubas comme dans certains autres actes (et dans votre arbre), mais encore une fois, une telle variation n'était pas inhabituelle. Les parents de Błażej peuvent être décrits dans son acte de mariage.
Dans l'acte de mort de Józefa, il est écrit qu'elle est née à Gołonóg. Il est possible que le mariage y ait eu lieu. Malheureusement, ces actes ne sont pas disponibles en ligne, mais vous pouvez demander aux archives de Katowice de le découvrir:

szukajwarchiwach.pl/12/790/0/1.2#tabJednostki

1 miesiąc 3 tygodni temu #41878 przez Clément Bednarczyk
J'ai effectivement demandé hier aux AP Katowice l'acte de mariage de Blazej et Jozefa entre 1810 et 1820 dans le registre 12/790.

Merci Rafał de m'aider dans mes recherches, j'ai commencé il y a un peu plus de 6 mois et je suis heureux de ce que j'ai réussi à retrouver grâce à l'aide de personnes comme vous !

3 tygodni 6 dni temu - 3 tygodni 6 dni temu #42059 przez Clément Bednarczyk
Oto odpowiedź z Archiwum Państwowego w Katowicach:

Archiwum Państwowe w Katowicach uprzejmie informuje, że w zasobie tutejszego Archiwum nie odnaleziono aktu ślubu Błażeja Bednarczyka i Józefy Lubas. W trakcie kwerendy przeszukano księgi małżeństw z lat 1810-1820 z zespołu akt nr 12/790 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Gołonogu.

3 tygodni 1 dzień temu #42106 przez Anna Chmielowska
Będzin urodzenia 1888 akt 453 Ignacy Bednarczyk
Będzin urodzenia 1889 akt 949 Szczepan Bednarczyk
Dąbrowa Górnicza  urodzenia 1891 akt 288 Wawrzyniec i jego zgon 1892 r Z nr 446
Anna

3 tygodni 11 godzin temu #42116 przez Barbara Piaskowska
Należałoby przeanalizować księgi parafialne Będzina w poszukiwaniu Błażeja Bednarczyka i Józefy.
Tutaj indeksy: geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...=1&rpp1=&ordertable=

2 tygodni 6 dni temu - 2 tygodni 6 dni temu #42141 przez Clément Bednarczyk
Anna, mam już wszystkie akty dotyczące mojego pradziadka Szczepana, jego braci Wawrzyńca i Ignacego, jego siostry Ewy Józefa oraz jego rodziców Antoniego Bednarczyka i Rozalii Kalagi.

Barbara, jest dwóch Błażejów urodzonych w 1787 i 1790 roku i nie wiem, który z nich ożenił się z Józefą Lubasem.
Nie znalazłem urodzenia Józefa w Gołonogu ani jego małżeństwa z Błażejem, co mogłoby mi pomóc wiedzieć, który jest właściwy Błażej.

Czas generowania strony: 0,000 s.